Dobro – Dzień

W XVI rocznicę istnienia elbląskiego oddziału Stowarzyszenia KARAN odbyło się spotkanie w kościele Bożego Ciała.

Dziękowaliśmy wszystkim, za towarzyszenie nam i pomoc w naszej pracy, za okazywane serce, zrozumienie i życzliwość, za zaangażowanie w trudzie pracy. Okazywaliśmy wdzięczność wszystkim, którzy nie tylko życzą codziennie „dobrego dnia” ale swoim życiem sprawiają, że Dobry jest Dzień. Uroczystości towarzyszyły słowa Jana Pawła II, który już niedługo zostanie ogłoszonym błogosławionym: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Elbląski oddział KARAN został zarejestrowany 28 lutego 1995 roku, 5 listopada 1998 roku rozpoczęła swoją działalność placówka szkoleniowa, zarejestrowana w Kuratorium Oświaty: Centrum Profilaktyki KARAN, w październiku 2003 roku rozpoczął swoją działalność NZOZ MOT KARAN „Dom Zacheusza”, w którym pomoc znajdują osoby uzależnione, współuzależnione a także przeżywające różne trudności.

Podczas spotkania wiele osób nagrodzonych zostało dyplomami i drobiazgami wykonanymi przez podopiecznych Karanu. W spotkaniu uczestniczyła wiceprezydent Elbląga Grażyna Kluge oraz naczelniczka wydziału społecznego UM Barbara Dyrla.

Imprezę uświetnił koncert Jolanty Tadli, aktorki Teatru im. Aleksandra Sewruka, a akompaniował jej Dariusz Łapa Łapkowski. Wykonawczyni po gorących brawach powiedziała, m.in.: Te spotkania są dla mnie wyjątkowe i muszę państwu powiedzieć, że rokrocznie czekam na nie z niecierpliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *